2018 de Hem EKPSS y...

Bildirimler
Tümünü Sil

2018 de Hem EKPSS ye Hem Kuraya Girebilir Miyim?

5 Gönderiler
2 Kullanıcılar
0 Beğeniler
1,136 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
New Member Ziyaretçi

2018de ekpss sınavı var biliyoruz.yalnız söyle bişe var doğrumu bilemem ama hem kuraya katıl hemde sınava gir diyorlar böyle bir şansım var mı?
Lise bitti yeni.

Gönderildi : 3 Kasım 2017 15:38
(@Anonim)
New Member Ziyaretçi

Ekpssye kayıt yaptıran kuraya katılabilir mi ayrıca kura nasıl katılım yapilir

Gönderildi : 29 Aralık 2017 02:57
(@admin)
Gönderiler: 710
Admin

Merhaba,

Hem kuraya hem EKPSS ye katılamazsınız.

Lise ve üst düzey eğitim almış kişiler EKPSS ye girebilir.
Altında ki kişiler ise kuraya katılabilirler.

EKPSS Sayfasında sıkça sorulan sorular bölümünden başvuru ile ilgili bilgilere erişebilirsiniz.

Gönderildi : 29 Aralık 2017 03:01
(@Anonim)
New Member Ziyaretçi

bu yıl ekpss ye hem kura hem sınava gırbılırmıyım sorusunda 1 tek 1 sey kafama takıldı .bunun yanıtını bılen varmı .cvp alabılırsem sevınırım ekpss kuraya lıse duzeyı altındakı kısıler gırebılır denılmekte ben kura sayfasına gırdım tercıh yapmak istedım tercıhlerde 3001 yanı herhangı 1 ön lısans porogramından mezun olmak .demekte yanı demek ıstedıgım önlısans mezunlarıda kuradan gırdıgını anladım .fakat bunun yanı sıra acaba ya kura ya sınav gıbı 1 uygulamamı var yoksa hem kura hem sınava gırebılınırmı bu konuda benı aydınlatırsanız sevınırım ben ön lisans matbaa bölümünden mezun oldum ve hem sınava hem kuraya kaydımı yaptım .gerısı allaha kaldı dıyecegım amcam dayım yok yuksek makamlarda ekss cıktı cıkalı sınavada gırıyorum.tercıhte yapıyorum malesef yerlesemedım yas 30 a geldı.1 umut dedık şansımızı son defa denıyorum allah herkesın yolu açık olsun .demekten baska 1 sey yok.bu konuda yorumunuzu ve bılgısı olan beni aydınlatırsa sevınırım

Gönderildi : 18 Mart 2018 17:20
(@Anonim)
New Member Ziyaretçi

hem kura hem sınava gıremezsınız denılmekte vede lıse alt duzeyı kuaya gırebılır denılmekte pekı ekpss kura tercıh sayfasında nasıl oluyorda 3001 kod yanı herhangı 1 ön lısans mezunu gırebılır demekte (sadece orta ve ilk okul mezunları kura ıle gırebılır denılıyorda )tercıh sayfasında 3001 kod tercıh demesı bende 1 soru işareti kaldı.lütfen bu soruya kım dogru yanıt verecek ben 3001 kod la 18 kura tercıh yaptım.hayırlısı demekten baska 1 sey yok ama ban dogru cvp ı aamaktayım .

Gönderildi : 18 Mart 2018 17:28