EKPSS - 2017 Tercih...

Bildirimler
Tümünü Sil

EKPSS - 2017 Tercih Tarihleri Açıklandı

61 Gönderiler
2 Kullanıcılar
0 Beğeniler
2,728 Görüntüleme
(@admin)
Gönderiler: 710
Admin
Konu Başlatıcı

Devlet Personel başkanlığının yapmış olduğu duyuru;

Bilindiği üzere, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 1’inci maddesinin ikinci fıkrasında “Devlet Personel Başkanlığınca, ÖSYM'nin de görüşü alınmak suretiyle her yılın Ocak ayında bir yerleştirme takvimi belirlenir ve ilan edilir.” hükmüne yer verilmiş olup, ilgili hüküm gereğince belirlenen 2017 yılı Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı merkezi yerleştirme takvimine aşağıda yer verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Tercih kılavuzunun ÖSYM Başkanlığına gönderilmesi :

19 Haziran 2017

ÖSYM Başkanlığınca tercihlerin alınması :

12-21 Temmuz 2017

Engelli Blog'dan Düzeltme

Engelli Blog olarak daha önce AK Parti Milletvekili Bennur Karaburun'un TRT radyolarında 2017 Mart ayında EKPSS Tercihlerinin alınacağına dair açıklamasını paylaşmıştık. Devlet personel başkanlığından yapılan açıklama ile bunun doğru olmadığı görülmektedir.

Engelli Blog olarak ilk kez resmi kurumlar dışında bir kişi veya kuruluşun bilgisini sizinle doğru olabileceğine inandığımız için paylaşmıştık. Engellilerin sabırla beklediği bu tarihlerdeki yanlış konusunda özür diler. Bundan sonra açıklama yapan milletvekili dahi olsa teyit edilmeden paylaşılmayacağını kamuoyuna bildiririz.

Gönderildi : 27 Ocak 2017 15:56
(@Anonim)
Gönderiler: 0
New Member Ziyaretçi

Benim ℅40 engelli raporun var vergi indiriminden faydalaniyorum ekpss girmek istiyorum ne yapmam gerekiyor

Gönderildi : 27 Ocak 2017 17:32
(@admin)
Admin
Konu Başlatıcı

2018 yılında yeni EKPSS sınavı başvurularını takip etmeniz gerekiyor. Sosyal Medya Hesaplarımızdan veya bildirimleri alarak bizi takip edebilirsiniz.

Gönderildi : 27 Ocak 2017 18:01
(@Anonim)
New Member Ziyaretçi

Merhaba, benim işitme raporum var yüzde 45 sürekli ama işaretli alanlardan hiç biri işaretli değil. İstihdam 2022 maaşı gibi. Ben ekpss için başvurdum ancak 3 yıldır kurslardan çıkmıyor. Sizce bu normal mı yoksa yeni rapor mı çıkarmak gerekiyor? Teşekkürler

Gönderildi : 9 Nisan 2017 22:55
(@admin)
Admin
Konu Başlatıcı

Merhaba 3 yıldır kuralardan çıkmıyor demek istediniz sanırım. Adı üstünde kuradır. Biraz şansa bağlıdır. Raporunuz ile alakası yoktur. Değiştirmenize gerek yoktur.

Gönderildi : 10 Nisan 2017 02:57
(@Anonim)
New Member Ziyaretçi

Merhablar ben ekpssden 73 puan cektim ve ilk tercihlerden atanamadim temmuz ayındaki 2. Tercihlerde tercih yaptıktan sonra sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir bilgimiz var mı?

Gönderildi : 14 Nisan 2017 13:01
(@Anonim)
New Member Ziyaretçi

Merhaba ben 12 sınıf öğrencisiyim ve 2016 da Engelli kpss ye girmiştim ve 2017 tercihleri ne zaman bi bilgi verebilir misiniz ? bulamıyorumda

Gönderildi : 18 Nisan 2017 17:57
(@Anonim)
New Member Ziyaretçi

Meraba ben %50 raporluyum 2017 ekpss icin takip edin dedilerde siz 2018 yilindami ekpss sinavi olacagini soyluyorsunuz ?
Yani kesin bana yanit verirseniz cok iyi olur ve biz bir aydir arastiriyoruz bulamiyoruz ??
Tesekkurler

Gönderildi : 6 Mayıs 2017 00:29
(@admin)
Admin
Konu Başlatıcı

Merhaba,

Bulamamanız gayet normal çünkü okumuyorsunuz. Yukarıda ki makalede sorunuzun cevabı var.

Gönderildi : 8 Mayıs 2017 12:17
(@admin)
Admin
Konu Başlatıcı

Hele bir tercihler yapılsın da sonuçların açıklamasını beklersiniz zaten. Günü belli değildir.

Gönderildi : 8 Mayıs 2017 12:18
(@admin)
Admin
Konu Başlatıcı

2012, 2014 ve 2016 yılında engelli sınavları olduğuna göre bir sonraki sınav 2018 de olacağı ön görülüyor.

Devlet tarafından belirtilen bir tarih söz konusu değildir. Ancak gidişat onu göstermektedir.

Gönderildi : 8 Mayıs 2017 12:20
(@Anonim)
New Member Ziyaretçi

Merhaba ben ekpss tercihlerimi nasıl vereceğimi bilmiyorum düz lise mezunuyum yüzde 60 oranında engelli raporum var sınavda 67 puan aldım bilgisayar tıbbi sekreterlik sertifikalarım var ama hep yanlış tercihler verip durdum yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 12 Mayıs 2017 01:19
(@Anonim)
New Member Ziyaretçi

2016da sınava girmedim lise mezunuyum kuraya katılabilir miyim %40 ruhsal duygusal raporun var

Gönderildi : 17 Mayıs 2017 12:18
(@Anonim)
New Member Ziyaretçi

Merhaba 76 kusurat puan aldim gorme engelliyim on lisans mezunuyum 1450 siralamam ikinci atamalrda sansim % kac 120 saatlik bilgisayar sertifikam var gida teknolojisi mezunuyum veri tabani ve memurluk icin basvuru yapacam ikinci atamalrda bilgi verirseniz sevinirim

Gönderildi : 17 Mayıs 2017 21:26
(@admin)
Admin
Konu Başlatıcı

Merhaba
Kura için başvuru yapmadıysanız temmuz seçmelerine katilamazsiniz.

Gönderildi : 17 Mayıs 2017 21:30
Sayfa 1 / 5