2017 EKPSS Tercihle...
 
Bildirimler
Tümünü Sil

2017 EKPSS Tercihleri Başladı

1 Gönderiler
1 Kullanıcılar
0 Beğeniler
474 Görüntüleme
(@admin)
Gönderiler: 702
Admin
Konu Başlatıcı
 

ÖSYM Tarafından yapılan açıklama aşağıda ki gibidir :

2017 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2016-EKPSSye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini 12-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresinden https://ais.osym.gov.tr tercih gönderme işlemleri 21 Temmuz 2017 tarihinde, saat 23:59’da sona erecektir.

Adayların tercih işlemleri öncesinde Ek’te sunulmuş olan Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

2017 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu

EKPSS Kura Tercih Bilgi Sistemi

EKPSS Tercihlerinizi daha rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için Devlet Personel Başkanlığı E-Devlet üzerinde Bilgi Sistemi adında form oluşturmuştur.

Bu form ile tercihlerinizi daha rahat yapabilirsiniz. Aşağıda ki Bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 
Gönderildi : 12 Temmuz 2017 12:56