Yüzde 42 raporum va…
 
Bildirimler
Tümünü Sil

Yüzde 42 raporum var yüzde 40 altına düşersem ayrıcalıklarım ne olacak?

(@sonradangurme)

% 42 geçici raporum var, bunun %20 si obezite kaynaklı. Kilo verdim kısmen ve yeni raporum %40 altında olursa ne yapmam lazım. Sadece engelli ayrıcalıklarından mı olucam, sosyal hizmetlerde yada milli eğitimde işlem yapmam gerekir mi?

Alıntı
Konu Başlatıcı Gönderildi : 31 Ocak 2020 01:56
(@admin)
Admin

Tam olarak neyden bahsettiğinizi anlamadım. %42 raporunuz var memur olduktan sonra %40 ın altına düşerse problem olur mu? diye sormak istediniz sanırım.

Kazanılan hak geri alınmaz…Memurluğunuz devam eder.

YanıtlaAlıntı
Gönderildi : 31 Ocak 2020 11:34
(@sonradangurme)

9 @admin

şöyle ki, memurlar net’te engelli memur olduktan sonra tedavi olsanız ve raporunuz %40 altına düşse dahi engelli memur olarak göreve devam edersiniz, aynı olanaklardan faydalanırsınız diye bir yazı okudum.

soru 1 : Bunun gerçeklik payı nedir

soru 2 : Engelli kadrosundan öğretmen olarak atandım, kilo verdiğim için obezite engelim % 30 dan % 20 ye düşmüş durumda. Raporumun süresi iki ay sonra bitiyor. Bu durumla ilgili benim yapmam gereken nedir, yine bir koşuşturmacanın içine girecek miyim ( yeni rapor al, onu meb e gtür, sosyal hizmetlere onaylattır, okula teslim et gibi…) 

Teşekkürler…

YanıtlaAlıntı
Konu Başlatıcı Gönderildi : 1 Şubat 2020 17:07
(@admin)
Admin

@sonradangurme

Sorduğunuz sorunun cevabını yukarıda verdiğimi düşünüyorum. EKPSS ye %40 la başvurup atanmanız halinde hakkınız korunur. engel oranınızın düşmesi ve ya yok olması durumu değiştirmez.

 

Kurum sizden tekrar çalışıp çalışamayacağınıza dair rapor isteyebilir. Bu yine hakkınızı yok etmez.

YanıtlaAlıntı
Gönderildi : 2 Şubat 2020 12:52