Beyin Kanaması İle …
 
Bildirimler
Tümünü Sil

Beyin Kanaması İle Felç Geçirdim Rapor Alabilir miyim

Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)

sekiz ay önce yüksek tansiyon sebebiyle beyin kanaması geçirdim.sol tarafima felç vurdu fizik tedavi ile epey düzeldim yalnız geze biliyorum.tansiyon hastasıyım raporum var.engelli raporu alabilirmiyim.teşekkürler

Alıntı
Gönderildi : 20/01/2018 6:06 am
Erdinç Gür
(@admin)

Merhaba,

Tansiyon rahatsızlığınız için engel oranı verilmemektedir. Ancak felç sonucu yürüme sorunları yaşıyorsanız rapor alma ihtimaliniz mevcut yalnız gezebildiğinizi belirtiyorsunuz. %40 ve üzeri rapor almanız mümkün olmayacaktır.

YanıtlaAlıntı
Gönderildi : 22/01/2018 2:40 pm
Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)

slm.ben iki sene ara ile iki defa beyin kanaması geçirdim,sol tarafım baştan aşagıya felç olmuştum,ikincisi bir sene önceydi yani geçen sene,ama rahatsızlıgım devam ediyor ,karın bölgesinde uyuşma ayak kısmıda öyle ,sabahları uyandıgımda sol ayagıma basamıyorum,uzun süre ayakta kalamıyorum başım dönüyor,sol elime kramplar giriyor ve güç kaybı var.şuandada çalışamıyorum bu hastalık nedeni ile.benim rapor alma ihtimalim nedir..saygılar..

YanıtlaAlıntı
Gönderildi : 19/02/2018 1:14 am
Erdinç Gür
(@admin)

Merhaba,

Biz doktor değiliz. Teşhis koyma gibi bir durum söz konusu değil. Öncelikle bir doktora gitmelisiniz. Teşhisi koyduktan sonra bu soruyu doktora sormanız halinde rahatsızlığınızın sağlık raporları yönetmeliğinde karşılığı var mı yok buna göre size yardımcı olacaktır.

YanıtlaAlıntı
Gönderildi : 19/02/2018 1:46 am
Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)

beyin kanamasından sonra oluşan el felçi düzelmez mi

YanıtlaAlıntı
Gönderildi : 08/06/2018 10:51 pm
Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)

şu an da eliniz ne durumda 2 yılda benimki hiç düzelmedi.

YanıtlaAlıntı
Gönderildi : 08/06/2018 10:54 pm
Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)

bende 10 ay önce beyin sapı kanaması geçirdim..yüzümün sağ tarafı uyuşuk sol tarafımda hissis sol kolumda da yanma elektrik çarpması gibi durumlar var ve noropatik ilaç kullanıyorum…10 ay boyunca da raporluyum vergi indirimi için de müracat ettim raporlarım ankara da cevap bekliyorum…yüzde 40 ve üzeri gelirse erken emeklilik için müracat edeceğim hayırlısıyla..

YanıtlaAlıntı
Gönderildi : 09/06/2018 3:07 am
Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)

Mrb 19 aylık kızım trafik kazası sonucu beyin kanaması geçirdi 21 gün yoğun bakımda kaldı ve beynine şant takıldı sağ tarafı kol ve bacakta haraket kısıtlılıgı var % kaç rapor alır

YanıtlaAlıntı
Gönderildi : 06/10/2018 12:16 am
Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)

Merhaba . Babam 1 sene önce beyin felci geçirdi. Bunun sonucunda gözlerinde bozukluk var afazi hastası oldu. Konustuklarindan bişey anlaşılmıyor.Kulaklari duymuyor beyinle alakalı olarak. Ayrıca ilaçla tedavi edilebilen prostat var . Yürüyebiliyor kendisi. Sol omzunda düşüklük var ve sol bacağını yere sürtüyor biraz . Engelli raporu için başvuru yapmak istiyoruz . Sizce sonuç ne olur hocam ?

YanıtlaAlıntı
Gönderildi : 13/10/2018 6:05 pm
Erdinç Gür
(@admin)

Herkese Merhaba,

Lütfen % kaç rapor alırız tarzı sorular sormayınız. Bu tür sorulara cevap vermemiz mümkün değil. Hepsi farklı branşlarda farklı doktorlar ve heyetlerin yorumladığı hastalıklar. Yüzdelerin belirlendiği yönetmelik bile kesin sonuç değil doktorlara yardımcı olacak oranlardır. Yüzdenin oluşması tamamiyle doktor ve heyete bağlıdır. %20 rapor alırsınız gibi bir oran versek bile %5 de olabilir %40 a da çıkabilir.

Saygılar…

YanıtlaAlıntı
Gönderildi : 14/10/2018 1:03 am