Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Engelli Sağlık Raporu almak için fikir danışma  

Sayfa 1 / 3

Forum 1
Gönderiler: 1
(@akif1969)
Üye
Katılım : 4 sene önce

Sayın Yetkili,

Aşağıda yazdığım rahatsızlıklarım var. Engelli sağlık rapor almak istiyorum. Bu şartlarda engelli sağlık raporu için başvursam mı bilemedim. Yüzde kaç özürlülük oranı verirler acaba ?

GÖZ: Sağ göz:Camlı camsız sağ göz görme: 0,16 (göz tembelliği %84 görme kaybı)
Sol göz :Gözlük numarası :1.5 , H52.1 Miyopi
Göz Tansiyonu sağ:18 sol:17

BOYUN: Servikal lordoz düzleşmesi.C3-4, C3-5 düzeyinde intervertebral diskte diffüz annüler bulging zemininde santral protrüde herni mevcuttur.
C5-6 düzeyinde intervertebral diskte diffüz annüler bulging mevcuttur.

BEL: S1 vertebra üst end platosunda intervertebral diske komşu vertebra korpus end platolarında tip III sklerotik dejeneratif değişiklikler
mevcuttur.

TANSİYON: Esansiyel (primer) hipertansiyon (FLUDEX SR.. ilaç kullanıyorum),
KOLESTEROL: 247 (mg/dL 120-200) ama ilaç kullanmıyorum, DR. İzlemede
DİZ:Sağ diz:Lateral femoral kondil posterior kesimde 11 mm çaplı dejeneratif kist formasyonu mevcuttur.
Sol diz:kireçlenme var

EKZEMA: 15 yıldır gitmeyen el , ayak ve kulak arkasında ekzema var. Bir çok defa tedavi uygulandı geçici olarak azalma oluyor sonra yeniden çıkıyor. Sulanma kanama ve kaşıntı oluyor.

ilginiz için teşekkürler , iyi çalışmalar

Yanıtla
12 Yanıt
Forum 2
Gönderiler: 659
Admin
(@admin)
Yönetici
Katılım : 6 sene önce

Merhaba,

Engelli.Blog olarak bu tür sorulara cevap vermiyoruz. Çünkü biz doktor değiliz. Yanlış yönlendirmek istemeyiz.

Ancak bilgim dahilinde söylemek gerekirse Göz değerlendirilecektir. Bel boyun gibi fıtıklar sizi yatağa düşürmedikçe engelli raporuna oran olarak geçmesi zordur. Tansiyon koleasterol gibi rahatsızlıklar engelli raporuna dahil edilmez. Ekzama hakkında fikrim yok ancak oda dahil olmayacaktır.

Yanıtla
Forum 3
Gönderiler: 0
 Anonim
Misafir
(@Anonim)
Katılım : 2 saniye önce

Sayin yetkili 2 kisi tarafinan darp edildim amelyat oldum 8cm2 den buyuk kafatasi kirigi var askerden bu yuzden muaf oldum engelli raporu almak istiorum insaat iscisiydim bu olaydan sonra calisamadim basimdan dolayi fabrikalarada basvuru yapiyorum ancak olumsuz cevap aliyorum engelli raporu alma sansim varmi tesekkur ederim simdiden iyi calismalar..

Yanıtla
Forum 2
Gönderiler: 659
Admin
(@admin)
Yönetici
Katılım : 6 sene önce

Merhaba Erkan Bey,

Geçmiş olsun. Sağlık durumunuzu tam olarak bilmiyoruz tabi ancak sağlık raporu için başvuru yapabilirsiniz. Sakınca yok.

Hayat iş tarzınız inşaat sektörü gibi tehlikeli bir kesimde yer alıyor belliki ancak sağlık raporunun değerlendirilmesinde maalesef bu tür koşullara bakılmıyor.
İnşaatta çalışmasada bu adam masa başında iş yapar mantığı ile işleyiş mevcut olduğu için doğru % ile rapor almada sorun yaşayabilirsiniz.

Yanıtla
Forum 3
Gönderiler: 0
 Anonim
Misafir
(@Anonim)
Katılım : 2 saniye önce

Ben 125 kg gelen obezite hastasıyım kalp ritim bozuklugu, uyku abesi, rahatsızlıgımda var ayrıca kilodan dolayı askerede alınmadım.Elimde belgelerim mevcut. şimdi engeli raporu almak istiyorum tarafıma % kaç engeli raporu verilebilir. bu konuda bilgi verirseniz memun olurum.

Yanıtla
Sayfa 1 / 3

Yanıtla

Adınız

E-Posta Adresiniz

Başlık *

 
Ön İzleme 0 Revize Kaydedildi
Paylaş: